Kanji judo Portal Elbląski Portal Polskiego Związku Judo Portal Warmińsko - Mazurskiego Okręgowego Związku Judo


Pierwsze starty i wydarzenia

Kolejny rok szkoleniowo-treningowy rozpoczął się szóstego stycznia na Hali Sportowo-Widowiskowej od VI edycji Judo Camp pt: „Szlifujemy talenty - poszukujemy mistrza” organizowanego przez Olimpię Elbląg. W trzydniowym szkoleniu  uczestniczyło ponad 600 judoków z Czech, Litwy, Rosji, Francji, Anglii, Łotwy, Estonii, Ukrainy i Polski. Zawodnicy brali udział w treningach technicznych połączonych z randorii, podczas których korzystali z wiedzy i umiejętności, dwukrotnego mistrza olimpijskiego Waldemara Legienia.

Szkolenie judo w tym roku zbiegło się z akcją propagowania zdrowego stylu życia: "Stop zwolnieniom z WF-u". Nasi zawodnicy i trenerzy, uczestniczyli w pokazie technik judo dla uczniów elbląskich szkół.

 

Galeria zdjęć : http://www.elblag.eu/index.php/z-ycia-miasta-fotoreportae/10189-stop-zwolnieniom-z-wf-u-trening-z-mistrzem

 

Pod koniec stycznia w Rawie Mazowieckiej trener Zbyszek wziął udział w szkoleniu, organizowanym przez Polski Związek Judo, na którym zostały przestawione zmiany w przepisach walk na rok 2017.

 

Kolejne wydarzenie tego roku to oczywiście czas ferii zimowych, podczas których zawodnicy z naszego klubu oraz nowicjusze, którzy chcieli spróbować swoich sił w tym sporcie mogli skorzystać z treningów judo prowadzonych przez trenera Pawła i Zbyszka. Dwa tygodnie minęły szybko, a chętni spędzili je w sportowym duchu wzmacniając swoją formę na tatami i siłowni ćwicząc wspólnie z innymi klubami, a także relaksując się na basenie i saunie.

 

Pierwsze starty w 2017 za nami …


W sobotę 11 lutego w Mysiadle k/ Warszawy odbył się Puchar Polski Seniorek i Seniorów w Judo. Nasz klub reprezentował Piotr Majewski, który w kategorii wagowej do 90 kg zajął VII miejsce. Kolejne starty przed nim liczymy na ciężka pracę Piotra, która przełoży się na najwyższe wyniki wzorem poprzednich lat.

 

W niedzielę 12 lutego trójka naszych zawodników wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach judo w Gdyni. Jesteśmy dumni z pierwszych tak dobrych osiągnięć naszych zawodników.

 

Osiągnięcia:

 

Tymoteusz Lic - kat wag. 30kg – 2m

 

Wojciech Galiński – kat. wag. 36kg – 1m

 

Sebastian Filipowicz – kat. wag. +46kg – 1m

 

Zachęcamy wszystkich do udziału w zawodach i podnoszenia swoich umiejętności sportowych.

Radio ESKA Elbląg Dziennik Elbląski Judoinfo.pl PortEL.pl WAMA-SPORT

Copyright © 2019 tomitajudo.pl | Projekt i wykonanie: www.tomitajudo.pl