Kanji judo Portal Elbląski Portal Polskiego Związku Judo Portal Warmińsko - Mazurskiego Okręgowego Związku Judo

Brązowy medal dla Moniki w Suchym Lesie

Czwórka naszych zawodników wzięła udział w dwudniowych zawodach w Suchym Lesie. W XIV Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo uczestniczyło ponad 700 zawodników z kategorii młodzika i juniora młodszego. Pierwszego dnia zawodów na tatami zmagali się młodzicy, a wśród nich nasza zawodniczka Monika Wołoszyn, która w swojej kategorii wagowej do 52 kg stoczyła pięć bardzo dobrych walk. W czterech z nich nie dała żadnych szans swoim przeciwniczkom. Niestety walce o wejście do finału nieznacznie uległa rywalce, co ostatecznie uplasowało Monikę na 3 miejscu.

Drugi dzień zawodów nie był pomyślny dla naszych zawodników. Piotr Popko walczył w kat. wag. do 90kg. Stoczył jedną walkę i na tym zakończył swój udział w zawodach. Po raz pierwszy w kategorii juniora młodszego mieli okazje zmagać się: Kacper Wojciechowski w kat. wag do 90kg oraz Dominik Filipowicz w kat. wag 66kg, którzy stoczyli po jednej bardzo dobrej i wyrównanej walce. Niestety ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwników i zakończyli swój udział na walkach eliminacyjnych. W kategorii juniora młodszego swoich sił próbowała również Monika Wołoszyn. Zawodniczka walczyła dwukrotnie. Niestety mimo zaangażowania uległa swoim przeciwniczkom i zakończyła udział na walkach eliminacyjnych.

Trzymamy kciuki za kolejne starty. Już za tydzień kolejne zawody w Suchym Lesie.