Kanji judo Portal Elbląski Portal Polskiego Związku Judo Portal Warmińsko - Mazurskiego Okręgowego Związku Judo

Dwa medale dla Tomity

W dwa dni zawodnicy naszego klubu wzięli udział w zawodach w trzech miastach Polski. W sobotę w Poznaniu w Mistrzostwach Polski walczyli juniorzy wśród nich Jakub Kowalski oraz Maciej Wójcicki. Kategoria wagowa, w której walczyli było bardzo mocno obstawiona i liczyła blisko 40 zawodników i mimo dobrze stoczonych walk tym razem jednak musieli uznać wyższość przeciwników i zakończyli udział na walkach eliminacyjnych.

Również w sobotę w Grudziądzu walczyli młodsi zawodnicy. Tomitę reprezentował niezawodny Tymoteusz Lic, który w kat do 30 kg wywalczył 2 m.

W niedzielę natomiast w Bydgoszczy zmierzyli się w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorzy Młodsi. Wśród nich trójka naszych reprezentantów: Dominik Filipowicz w kat. do 66 kg ukończył zawody na walkach eliminacyjnych z jedną wygraną walką, Kacper Wojciechowski w kat. wagowej do 90 kg stoczył trzy walki w tym jedną zwycięską i ostatecznie uplasował się na 5m. Miejsce na podium po bardzo dobrych starciach z przeciwnikami w kat. wagowej do 90kg wywalczył Piotr Popko i zajął 3 miejsce.